Hlavní stránka  |   Hudba  |   Cestování  |   Cyklovýlety  |   Makra Excel
 
 

Mumlavské vodopády - výlet v okolí Harrachova

 

Mumlavské vodopády jsou vodopády na říčce Mumlava, která protéká Harrachovem na severu ČR. V této oblasti si popíšeme jeden z možných okruhů. Hned na začátek bych řekl, že okruh je relativně náročný na stoupání. Celkové převýšení je 1000m a délka cca 30km.
Okruh začíná v bodě 4 na mapě, což je start a zároveň cíl. Je to odbočka z hlavní silnice na vedlejší. Dá se zde parkovat, ale není to žádné parkoviště, jen cesta. Z bodu 4 se vydáme po silnici a po chvíli začneme mít po pravé ruce říčku a i vodopády. Jsou hned na začátku. Po pořízení fotografií a nutném kochání, vyrazíme dále po cestě. Celý tento úsek je celkem zdlouhavý a do mírného táhlého kopce - bod 1. Toto stoupání vede až do bodu 2, což je Vosecká bouda. Výšlap je to pořádný, zato nahoře vás odmění překrásný výhled do okolí. Dá se zde dát i pohoštění, vaří.
Po nutné pauze se vrátíme od Boudy stejnou cestou zpět zpátky na lesní "silnici" (vedlejší cestu), a pokračujeme po ní - bod 3. Tento úsek je vyrovnaný na krátká stoupání vykompenzovaná delšími sjezdy. Ke konci přejedeme hlavní silnici a cestou se vracíme zpátky do cíle - bod 4.
 
 

Mapy: